Görme Engelliler

Hakkında

 
Kurum Kodu : 970151
Kurum Adı : Tez - Tur Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Telefon : 2423511785
Faks : 2423511877
WEB Adresi : http://tezturotml.meb.k12.tr
Adres : Ermenek Mah. Andızlı Sk. No12 Muratpaşa/Antalya

VİZYON
Çevresindeki değişim ve gelişimi algılayıp yorumlayabilen , evrensel ve etik değerlere sahip, teori, uygulama ve teknoloji ile bütünleşmiş, girişimci, araştırmacı, toplumsal sorumluluk sahibi turizmciler yetiştirerek alanında lider ve örnek okul olmak.

MİSYON
Evrensel değerler ışığında bilim , teknoloji ve sanat birikiminden yararlanarak ülke turizminin geleceği için sektöre ulusal ve uluslar arası alanda katkıda bulunmaya hazır, temel bilgi ve beceri, araştırma teknikleri ile donatılmış, sektörde aranan üstün nitelikli mezunlar yetiştirmek.

BAŞARILAR
Expo Center Fuar alanında yapılan Konaklama ve Ağırlama Ekipmanları İhtisas Fuarın’da Şefler Birliğinin düzenlemiş olduğu IV.Uluslar Arası Altın Kep Aşcılar yarışmasında okulumuz; -20 Ocak 2012 Tarihinde Turizm Otelcilik Okulları Arasında 2.lik 2-4 şubat 2012 tarihinde Expo Center’da içecek ihtisas fuarı kapsamında düzenlenen Yaratıcı Barmenler yarışması Hijyen kategorisinde 1.lik Expo Center Fuar alanında yapılan Konaklama ve Ağırlama Ekipmanları İhtisas Fuarın’da Şefler Birliğinin düzenlemiş olduğu V.Uluslar Arası Altın Kep Aşcılar yarışmasında -23 Ocak 2013 Tarihinde Genç Aşçılar ( bireysel ) 4.lük -24 Ocak 2013 Tarihinde Turizim Otelcilik Okulları Türkiye 2.´liği 4.´lüğü İstanbul uluslar arası gastronomi fuarında lise bazında bireysel ana yemek tabağı kategorisinde Türkiye 3.lüğü

İSTATİSTİKLER
Öğretmen Sayısı :
Öğrenci Sayısı :

KURUM BİLGİLERİ
Derslik Sayısı : Atölye-İşlik Sayısı :
Fen Laboratuarı Sayısı : BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı :
Isınma Şekli : KLİMA
Öğretim Şekli : Normal
Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08.20-15.15
Konferans Salonu
Spor Salonu
Yemekhane
Misafirhane
Kütüphane
Bina Kodu : İnternet Bağlantısı :

LOJMAN BİLGİLERİ
Lojman Sayısı :
Lojman Bilgisi :

YERLEŞİM YERİ BİLGİLERİ
İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : İl Merkezine 15 Km, İlçe Merkezine 15 Km.
Ulaşım : Şehir İçi Dolmuş ve Otobüslerle Sağlanmaktadır.
Yerleşim Yeri Bilgisi : Okulumuz Antalya Ermenek Mahallesindeki, Havalimanını Kundu´ya Bağlayan Turizm Yolunun kenarında yer almaktadır. Okulumuz Çevresindeki yollar geniş ve düzenlidir, ışıklandırma ve trafik sinyalizasyonu uygundur. Okulumuz Antalya merkeze biraz uzak olmasına rağmen, ulaşım açısından bir sıkıntı yaşanmamaktadır. Öğrencilerimiz servislerle ya da belediyeye ait dolmuşlarla okula kolaylıkla ulaşabilmektedir.